Podsumowanie – październik 2018

W październiku miałem się skupić na stworzeniu prototypu i faktycznie to była główna moja aktywność w ramach tego projektu w tym miesiącu. Szkoda tylko, że czasu było tak niewiele i udało mi się dobudować do prototypu zaledwie kilka elementów.

Poniżej znajdziesz podsumowanie października 2018.

Koszty – 347,88 zł

Adobe Photography Plan (Photoshop + Lightroom) 44,11 zł
Heroku – 1 Hobby Dyno 27,00 zł
Jetbrains – PHP Storm 49,03 zł
Domena lukjanow.pl (odnowienie domeny) 123,00 zł
Domena soloprzedsiebiorca.pl (nowo kupiona domena – w promocji) 14,75 zł
Facebook ads – promocja strony Soloprzedsiębiorcy 69,99
Facebook ads – post Jak zacząć 20,00 zł

Dalej bawię się różnymi rodzajami i wersjami reklam na Facebooku – zarówno tych promujących wpisy, jak i tych promujących stronę.

Poniżej rezultat jednej z promocji:

facebook ads - rezultat jednej z promocji

Najtrudniej zebrać pierwszych fanów – nawet reklama nie pomaga, gdy ludzie widzą, że jeszcze nikt tego nie polubił. Dlatego idealnym zabiegiem okazało się zaproszenie najpierw znajomych. Im więcej polubień już jest, tym łatwiej zdobyć kolejne polubienia. Wynika to z tego, że najlepiej działają na nas reklamy w stylu „Twój znajomy Zbyszek X polubił tę stronę”.

Czas – 12h

Większość funkcji będę tworzył najpierw w API (zgodnie z API-First Approach [EN]), a dopiero póżniej będę dobudowywał do tego interfejs użytkownika. To jest jeden z najważniejszych elementów takiego systemu. W przyszłości ułatwi mi to też zbudowanie na jego bazie aplikację mobilną. Teraz można już dokonać autoryzacji oraz wykonać wszystkie operacje na projektach. W wersji przeglądarkowej można natomiast zalogować się, wyświetlić listę swoich projektów i przejść na bardzo uproszczony dashboard projektu.

Przychody – 0 zł

Plany na następny miesiąc

W listopadzie będę kontynuował prace nad prototypem, ale też będę się starał potwierdzić zasadność moich założeń. Żeby się później nie okazało, że tworzę coś, co nie jest kompletnie nikomu potrzebne. To byłoby znacznie gorsze od nieosiągnięcia zakładanego wyniku finansowego.